Facebook

Kandidátka je sestavena z lidí, kteří splňují dvě podmínky:

- jsou srdcem Rožnováci - tedy milují naše město a chtějí pro něj něco udělat,

- zároveň jsou hlavou odborníci a mohou městu přinést odbornost a posun vpřed. 

 

Nezávislí Rožnováci

Ing. Jan Kučera, MSc.

Ing. Jan Kučera MSc.

Podle mě je Rožnov jedním z nejkrásnějších míst v ČR a nejlepším místem k životu vůbec. Není smysluplnější práce, než pro své město pracovat - Jan Kučera.

Lídr naší kandidátky, respektovaný odborník na moderní řízení měst, čerpání dotací a strategický rozvoj. Za čtyři roky ve funkci dovedl město v oblastech, které měl v gesci (dotace, město přátelské podnikání, sociální oblast, moderní řízení města, sport, školství), mezi premianty v kraji či dokonce v ČR. Proč je mužem na svém místě můžou odpovědět místo slov výsledky:

- ocenění Rožnova skokanem roku 2017 Národní sítě zdravých měst za kvalitu řízení

- zavedení jedinečného systému financování sociální oblasti, který v ČR nemá obdobu a jiné regiony se do Rožnova jezdí inspirovat

- ocenění 1. místem v soutěži Město přátelské seniorům v roce 2018 vypisované MPSV

- posunutím města v hodnocení město přátelské pro byznys z předposledního místa v roce 2014 na 5. místo ve Zlínském kraji a v oblasti přístupu veřejné správy k podnikatelům dokonce na 1. místo

- stal se členem mezivládní delegace ČR-SR

- je předsedou Euroregionu Bílé-Biele Karpaty pokrývajícím území téměř 1,2 milionů lidí

- jeho odbornost v oblasti dotací byla oceněna členstvím v monitorovacím výboru rozhodujícího o rozdělování miliard korun na přeshraniční spolupráci subjektů z ČR a Slovenska v oblasti vzdělávání, cyklodopravy, využití přírodního a kulturního dědictví či spolupráce veřejné správy

- je autorem idey nového psího útulku, který jako první v ČR funguje jako sociální firma, který pomáhá nejen psům a kočkám, ale také zaměstnává osoby znevýhodněné na trhu práce.

Honzovy slova na závěr: Vždy budu lidi spojovat, ne je rozdělovat. Vždy budu hledat cestu, jak udělat Rožnov lepší, ne proč to nejde. Vždy budu chtít využít potenciál a dovednosti spolupracovníků, ne je vyždímat. Vždy budu cítit jako čest pracovat pro Rožnov.

Jsem hrdý, že můžu vést tu nejlepší a nejvyváženější kandidátku v Rožnově. Se skvělým týmem jdou dělat věci nemožné, možná i zázraky

 

Mgr. Martin Drápal

Mgr. Martin Drápal

Dodržování pravidel a kontrola jsou základ. I proto je důležitá transparentnost nejen u zadávání veřejných zakázek, ale u všech rozhodovacích procesů, které na úřadě probíhají.

Martin Drápal – specialista na veřejné zakázky a IT klade důraz na dodržování stanovených pravidel a zastává názor, že slovo výjimka, je od slova výjimečně, a tedy jich musí být jako šafránu. Zkušenosti dosud sbíral především ve státní správě, kde se z pozice mluvčího postupně propracoval na ředitele kanceláře a následně na specialistu veřejných zakázek. Za léta praxe pochopil, že státní i veřejná správa jsou svázány řadou zákonných omezení, nicméně každý problém má své řešení, které je potřeba hledat. V rámci práce na pozici radního v uplynulých čtyřech letech se snažil přicházet s návrhy týkajícími se optimalizace procesů a zvýšení efektivity činnosti městského úřadu. Za velký úspěch považuje dotažení dlouholetého problému se skateparkem nebo přijetí nové transparentní směrnice o zadávání veřejných zakázek.

Martin je jedním z těch, jež narozením dvou dcer v uplynulých letech rozšířil znatelně počty občanů Rožnova. Ví, že vše co dělá, nedělá jen pro současné Rožnováky, ale také pro příští generace.

 

Jindřich Motýl, MBA.

Ing. Jindřich Motýl

Věděli jste, že v Rožnově žije filmový producent? Tak žije, srdcem Rožnovák a uznávaný odborník - Jindra Motyl. A je náš :)

Připravuje vznik nových filmů i seriálů mimo jiné pro Českou televizi. Zároveň je to předseda Regionálního filmového fondu a vlastník marketingové a reklamní agentury. Specializuje se na marketing cestovního ruchu. Už čtyři roky maká pro město jako předseda kulturní komise a komise cestovního ruchu. Navrhl a realizoval celou řadu významných projektů v oblasti propagace pro největší české i nadnárodní firmy.

Realizoval celou řadu projektů pro Zlínský i Moravskoslezský kraj a jednotlivé obce jako Kroměříž, Velké Karlovice a další.

 

Martin Baratka

Martin Baratka

Obrovský pohoďák, charismatický chlap, který z komára zásadně nedělá velblouda - Martin Baratka.

Podniká v oblasti IT a kancelářské techniky. Je zvyklý operativně řešit problémy jak v oblasti firemní, tak ve školské, sociální i veřejné správy. Dlouhou dobu působil jako pořadatel kulturních, hudebních a komerčních akcí po celé České republice. Rožnov potřebuje víc podpořit komunitní setkávání Rožnováků (trhy, masové akce na veřejných místech, sportovní aktivity apod.), abychom co nejvíce cítili vztah k městu a byli vtaženi do "děje".

Sám říká, že na politiku moc není, ale příležitost udělat něco pro své město s dobrou partou lidí se nedá odmítnout. 

 

 

 

Mgr. Miroslav Kokinopulos

Mgr. Miroslav Kokinopulos

Miroslav Kokinopulos - ředitel ZŠ 5. května v Rožnově pod Radhoštěm, Rožnovák tělem i duší.

Po absolvování Přídodovědecké fakulty UP Olomouc nastoupil v roce 1991 na pozici učitele na ZŠ 5. května, kterou od roku 2007 řídí. Svým nástupem do školy přinesl jiný přístup k žákům a ti si ho v drtivé většině oblíbili. Svoje žáky vede k tomu, že chtějí-li si užívat svých práv, musejí si plnit také svoje povinnosti, jedno bez druhého nelze využívat.

V posledních čtyřech letech působil jako předseda pracovní skupiny pro školství a člen komise pro strategický rozvoj města.

Je obrovským bojovníkem za školky a školy v Rožnově a hrdý otec svých čtyř dětí.

 

Renata Plačková

Renata Plačková

Žena a matka dvou dětí. Věří, že změny začínají u každého z nás - Renata Plačková.

Více jak dvacet let se pohybuje ve světě firemních financí a personalistiky. Dříve jako jednatelka a spolumajitelka stavební firmy a nyní na personálním oddělení významné rožnovské společnosti. Ve volném čase pořádá semináře v oblasti osobního rozvoje a ženské kruhy. V Rožnově žije přes 20 let a zamilovala si jej. I proto před lety založila facebookovou stránku I LOVE ROŽNOV POD RADHOŠTĚM.

Jsme rádi, že v týmu máme ženu, která by Rožnovákům chtěla ukázat, že spolupráce přináší víc než boj a že všichni jsme na jedné lodi, všichni jsme srdcem Rožnováci.

 

Petr Jelínek

Petr Jelínek

Kdo by ho neznal? Určitě kolem tebe někdy profičel na svém elektrickém vozíku - Petr Jelínek.

Jeho životní příběh je silný. Úraz v mládí ho připoutal na vozík - nepohyblivost nohou, omezená pohyblivost rukou. Neztratil svůj osobitý, někdy až černý humor. Z klienta sociální služby se stal zaměstnancem a nakonec ředitelem Kamarádu Rožnov. Dlouholetý zastupitel, člen sociální komise a v posledním období i radní města.

Petrův životní nadhled charakterizuje hláška: když na oficiální události začala hrát státní hymna ČR a Petr poznamenal: "Jestli mě omluvíte, dnes nebudu vstávat".

 

Alena Trčková

Alena Trčková

Nejmladší členka týmu, mladá dáma, která dosáhla úspěchů, které někteří nestihnou za celý život - Alena Trčková.

Investiční specialista s uměleckou duší a charitativními sklony. Realizuje projekty napříč sociálně-kulturně-ekologickou sférou, má zkušenosti s organizováním akcí nejrůznějšího druhu a má opravdový tah na bránu.

Kreativní duch spojený s vnitřní potřebou pomáhat a žit v souladu s přírodou. Její vliv na mladé lidi ve svém okolí je úžasný - dokáže je zapojit do národní potravinové sbírky nebo akce darování krve.

Jsme rádi, že dodává našemu týmu jiskru, motivaci věci řešit co nejodpovědněji k regionu a přírodě a přitom profesionálně.

 

Mgr. Jan Fiedler

Mgr. Jan Fiedler

Sportovec jak poleno, srdcem Rožnovák a stále se usmívající - Jan Fiedler.

Celý život sportuje a roky působí jako trenér sportovní gymnastiky. Díky absolvování FTVS UK v Praze získal dobré předpoklady nejen pro trenérskou činnost, ale i pro vedení a řízení sportovního oddílu, které zúročuje také jako předseda TJ Rožnov p. R. Z této pozice se snaží zajistit co nejlepší podmínky pro řadu sportovních oddílů v Rožnově pod Radhoštěm. Zároveň stíhá podnikat v oblasti IT.

Jeho přání Rožnovákům: Přeji si, aby všichni sportující i nesportující jednali v duchu fair-play nejen na sportovišti, ale i v každodenním životě.

 

Ing. Petra Kafková

Ing. Petra Kafková

Proč o tom mluvit, když to může udělat? Kouzelná žena plná úsměvu a energie, matka dvou dětí – Petra Kafková.

Po ukončení stavárny na „Báni“ v Ostravě obula toulavé boty a získávala zkušenosti jako specialista geotechnik na stavbách nejen u nás, ale i v zahraničí. Osud ji zavál také na Krajský úřad Zlínského kraje, Odbor investic, kde se podílela na projektech týkajících se zejména školství.

Jak sama říká: „S příchodem dětí se spousta věcí změnilo. Má touha po tom, aby se v Rožnově žilo dobře nejen mým dětem, ale i všem Rožnovákům, je poslední dobou moc silná – záleží mi na místě, kde žiju. Prostě ať je Rožnov ještě krásnější a akčnější“.

I to se odráží na její současné práci – jako specialista rozvoje pracuje pro obce mikroregionu Rožnovsko. Získává pro ně nejen dotace, ale má jako koordinátor „na svědomí“ i akce jako Hry a klamy nebo Veletrh sportovních a volnočasových aktivit, který proběhne 13. 9. 2018. Hry, lidé a sport – to k Petře sedí jako Radhošť k Rožnovu.

Její motto: Jaké si to uděláš, takové to máš.

 

Ing. Zdeněk Štekl

Ing. Zdeněk Štekl

Jsme rádi za jeho zkušenosti i zápal pro energetiku a udržitelný rozvoj - Zdeněk Štekl.

Nezávislý energetický auditor. Pro město pracuje v energetické komisi již několik volebních období a podílel se na dokumentech a projektech: Strategický plán rozvoje města, Územní energetická koncepce města, mezinárodní projekt na zvýšení využití energetických zdrojů regionu s názvem ASPIRE. Zřídil v Rožnově poradenské Energetické a konzultační středisko (EKIS MPO), které poskytuje na Rožnovsku bezplatné energetické poradenství pro občany, zástupce veřejné správy, podniky a podnikatele.

Jsme rádi, že máme v týmu jeho zkušenosti a schopnost usmát se i v těžkých časech.

 

Ing. Kateřina Strakošová

Ing. Kateřina Strakošová

Od svých sedmi let žije v Rožnově a ten se stal i místem, kde se seznámila s manželem a vychovávají zde spolu dvě dcery - Katka Strakošová.

Jak sama říká: Jsem ráda, že za poslední čtyři roky se město posunulo více k občanům a dalo jim možnost, podílet se osobně svými názory na klíčových otázkách města.

Více jak 10 let působí v oblasti komerčního bankovnictví a nabyté znalosti a zkušenosti uplatnila i jako člen Finančního výboru města v tomto volebním období. Dokázala propojit odbornost, lidskost i zdravý rozum.

Katka dodává: V životě zastávám názor, že kvalitní mezilidské vztahy, ať už partnerské či obchodní mají být založeny na důvěře a dodržování vzájemných dohod a závazků. Vážím si lidí, kteří ctí tato pravidla a řídí se jimi.

 

Dalibor Doleček

Dalibor Doleček

Zástupce poctivé práce - malého podnikání v regionu, pohoďák s šibalským úsměvem - Dalibor Doleček.

Navázal na svého otce a pokračuje vedením rodinné firmy v oblasti oprav aut a autodopravy. Rodinný byznys mají postavený na poctivé práci a rodinné atmosféře se zaměstnanci. Daliborovy slovy: "Děláme to pro místní lidi a tak, ať ví, že se k nám můžou vrátit. Zaměstnanci nejsou čísla, ale naši spolupracovníci."."

V poslední době se zamiloval do běhu a "bouchá" jeden půlmaraton za druhým. Letos se těší na Běh rodným krajem Emila Zátopka, no i my se těšíme a jsme zvědaví na jeho cílový čas.

 

Petra Drábková, DiS.

Petra Drábková

Další kouzelná zástupkyně něžného pohlaví mezi námi, zástupce rodinné problematiky v našem týmu – Petra Drabková.

Po toulkách světem zamířila do Rožnova, který ji hned uchvátil. Maminka dvou malých skvělých sportovců, kteří často Rožnov reprezentují. A jak sama říká, má i třetí dítě: rodinné centrum Mamila, ze kterého ji určitě znáte! Díky Petře našla Mamila své nové zázemí a s podporou lidí v jejím okolí rozvíjí své aktivity, mezi které patří cvičení rodičů s dětmi, psychomotorický vývoj, Montessori herničky, předporodní setkávání, ale také již brzy Dětská skupina Mamiláček. Zajímá se také o mezigenerační spolupráci a do činnosti Mamily chce vtáhnout i seniory.

Jak říká Petra: Propojení generací hraje velmi důležitou úlohu v našich životech.

 

Mgr. Martin Navařík

Mgr. Martin Navařík

Rožnovské SVČ je boží, ředitel SVČ je boží a my říkáme, že je boží, že je v našem týmu - Martin Navařík.

Sportovec tělem i duší, vystudoval Ostravskou univerzitu - obor učitelství tělesné a občanské výchovy pro 2. stupeň ZŠ. Již pět let řídí Středisko volného času, je zakladatelem atletického oddílu v Rožnově, milovník adrenalinových a extrémních sportů, trenér atletiky a také hrdý taťka.

Jak sám říká: mým cílem je přivést děti zpátky ke sportu a přirozené pohybové aktivitě.

 

Lenka Andrysová

Mgr. Martin Navařík

Ač je původem z Brna, tak Rožnov ji přirostl k srdci natolik, že by jej již neopustila - Lenka Andrysova.

Ekonomicky a racionálně uvažující člověk, který má přehled o financích a hospodaření. Svou odborností městu pomohla z pozice členky dozorčí rady Krytého bazénu v Rožnově, kde měla na starosti především problematiku hospodaření a smluv.

Lenka chce Rožnov fungující, přátelský rodině a dětem a aby měla vždy se svými vnoučaty kam zajít.

 

Aleš Kolmačka

Aleš Kolmačka

Týmový hráč a přátelský skejťák, který má rodinu na prvním místě - Aleš Kolmačka.

Aleš vlastní reklamní agenturu a při obchodním jednání i v soukromém životě dává důraz na vzájemný respekt mezi lidmi. Má rád výzvy a umí je přijímat i dokončovat - zasloužil se velkou měrou o výstavbu rožnovského Skateparku. Kromě záliby v historii a životním prostředí se zajímá o kulturní a sportovní dění v Rožnově a aktivně se věnuje vyrůstající generaci.

Jsme rádi, že máme v týmu člověka, který věci dotahuje a umí s nadšením i pokorou pomáhat druhým!

 

Pavel Sehnal

Pavel Sehnal

Pavel Sehnal - celoživotní Teslák, kde pracoval 43 let jako technik v oboru strojírenství.

Po odchodu do důchodu se aktivně zapojil do práce v klubu seniorů, kde společně s manželkou organizují turistické vycházky pro seniory. Takže lidé mají možnost se setkat, popovídat si, protáhnout tělo a něco nového poznat. Účast bývá velká a vtipná hláška při jedné z vycházek byla od kolemjdoucího, který, když viděl ten průvod, se zeptal, jestli je tato demonstrace povolena.

 

Ing. Martin Hnídek

Mgr. Martin Hnídek

Má rád, když věci fungují, nebojí se výzev a problémy řeší s humorem - Martin Hnídek.

Vystudoval energetiku na ČVUT a celý život se věnuje obchodu a řízení v oblasti technické výroby. V Rožnově prožil mladí a po letech v Praze se zase vrátil a založil rodinu.

K městu má vřelý vztah a nejvíce si cení parku a akcí, které Rožnov pořádá.

Slovy Martina: Záleží mi na kvalitní práci úřadu směřované pro občany - odborně, vstřícně a profesionálně.

 

Danuše Maňáková

Danuše Maňáková

Všestranně aktivní Rožnovačka - Danuše Maňáková.

Dlouholetá členka Svazu Rožnovských žen se řady výborných akcí Svazu nejen účastní, ale v mnoha případech pomáhá se zajištěním jejich organizace.

Několik posledních let pracuje v Domově seniorů jako pracovnice v sociálních službách, chodí pravidelně do kostela opět nejen jako návštěvník, ale řadu let zde aktivně vypomáhá jako dobrovolnice s úklidem a výzdobou.

 

Jiří Kubják

Jiří Kubják

Jiří Kubják - Rožnávák od narození, pracuje ve službách jako prodavač v menším obchodním řetězci.

Ve volném čase věnuje duchovnímu rozvoji (astrologie, numerologie, tarotové karty a okrajově posvátná geometrie či nauka feng-šuej). Inspiruje okolí k tvořivému a k vědomému životu. Říká, že to nejušlechtilejší, co člověk ze sebe může nabídnout, je služba ostatním. Politickou scénu vnímá hodně orientovanou materialisticky. Je si vědom, že lidé kromě problému ve městě, řeší i komplikace osobní (vztahy, práci, přátelé, finance) a že jedno s druhým může souviset. To je cesta, která ho zajímá. Na té cestě ho vede hlavně srdce a také duše, která si zkušenost s komunální politikou touží zažít.

 

Kristýna Podzimková (Maléřová) - podporovatelka

Kristýna Podzimková Maléřová

Jsme rádi za každého příznivce a podporovatele Nezávislých Rožnováků. Ale když se mezi ně zařadí opravdová osobnost Rožnova, jsme nadšeni. Projekt oslovil Rožnovskou rodačku a výbornou herečku Kristýnu Podzimkovou (za svobodna Maléřovu). Kristýna kromě několika veleúspěšných let v Těšínském divadle hrála také v několika seriálech (Soukromé pasti a Ulice), ale hlavně v Evropsky významných filmech, jakými byli Bathory Juraje Jakubiska nebo Absurdistán Vieta Helmera.